318185425_699949978330838_351185670159074279_n (1)

7 dniowe wyzwanie medytacyjne w Sopocie

Energetyczny skok w Nowy Rok
Czujesz, że potrzeba Ci doenergetyzowania na początek Nowego Roku? Chcesz pozbyć się napięcia, wyrzucić z siebie wszystko, co jeszcze zalega w ciele, umyśle, sercu, a już Ci nie służy? Chcesz poczuć nową, świeżą energię i spokój wewnętrzny? Zapraszamy Cię na nasze tygodniowe wyzwanie medytacyjne.
Zacznij Nowy Rok z dwiema królowymi medytacji aktywnych Osho! Zaczniemy od 3 dni z medytacją dynamiczną Osho na oczyszczenie, poczucie swoich emocji, katharsis i doenergetyzowanie, aby przez 4 kolejne dni jeszcze bardziej podnieść swoją energię dzięki medytacji Osho kundalini.
Każde spotkanie zaczniemy krótką instrukcją i objaśnieniem medytacji, po czym każdy wyrusza w swoją podróż 🙂 w naszej bezpiecznej przestrzeni.
Na medytacje przyjdź wygodnie, luźno ubrany/a, weź ze sobą opaskę na oczy i butelkę wody. Medytację dynamiczną Osho robimy na czczo!
O medytacjach aktywnych
„Medytacja może się zdarzyć tylko w żartobliwej zabawie, w całkowitej pogodzie, kiedy nie szukasz i nie oczekujesz niczego, kiedy po prostu tańczysz, śpiewasz lub intonujesz.(…) Medytacja jest zabawą.” Osho
Medytacje Aktywne OSHO to świetne techniki dla współczesnego człowieka. Szczególnie dla tzw. zachodniego człowieka, zalanego i zasypanego bodźcami różnego typu (telefon komórkowy będący przedłużeniem ręki, internet, telewizja), tona zadań, których często sam sobie dostarcza. Kto z nas tego nie zna?
Dlatego pierwsza część medytacji jest zawsze ruchowa (trzęsienie się, skakanie, taniec, wirowanie, oddech, dźwięk, krzyk, katarsis), po to, żeby w drugiej części mieć możliwość doświadczenia ciszy, odblokowania napięć i głębokiego oczyszczenia ciała. Dzięki temu, że pierwsza część jest ruchowa to umysły wyspokajają się i możemy doświadczyć ciszy. Uwalniającej ciszy pomiędzy myślami, ciszy pomiędzy oddechami. Transformacji.
Podczas naszego wyzwania będziemy praktykować:
MEDYTACJA DYNAMICZNA OSHO- to królowa wszystkich medytacji aktywnych Osho. Dotlenia, transformuje, doenergetyzowuje i pozwala rozkoszować się ciszą. jest jak świetny sportowy samochód, do którego wsiadasz, żeby zmienić stare wzorce, wyrzucić frustrację i pozbyć się ciężarów z przeszłości. Pomaga uwolnić tłumione (świadome lub nieświadome) emocje i napięcia. Daje poczucie wolności, wewnętrzną ciszę i spokój, które często są ukryte w wewnętrznym więzieniu naszego umysłu. A poza tym gwarantuję ci, że po medytacji nie będziesz potrzebować kawy.
Składa się z 5 faz: głębokiego chaotycznego i szybkiego oddechu, fazy szaleństwa i uwolnienia swoich emocji, następnie podskoków z mantrą „Hu!”, która poruszy naszą energię, aby potem zastygnąć w ciszy i na koniec – celebrować w tańcu życie, siebie czy rozpoczynający się nowy dzień.
MEDYTACJA OSHO KUNDALINI – to wieczorna medytacja, która wytrzęsie z ciebie wszystko, co zbędne. Dosłownie wytrzęsie. Ruchy ciała pozwalają uwolnić nazbierany stres i emocje, złość, smutek, żal, etc. Kiedy umysł już się uspokoi, masz czas na kontakt ze swoim wnętrzem i swoją wewnętrzną mądrością. Jeśli borykasz się z bezsennością to jest bardzo możliwe, że uśniesz po tej medytacji bezproblemowo 🙂
Składa się ona z 4 faz: wytrząsania, w którym pozbywamy się napięć i zastojów w ciele, tańca jako celebracji, po czym siadamy przy muzyce i na koniec – kładziemy się i zastygamy w ciszy i bezruchu.
Medytacja składa się z 5 faz:
10-minutowy chaotyczny wydech. Budzimy ciało i wydychamy napięcia.
10-minutowa faza ekspresji. Uwalniamy to, co wychodzi z ciała bez przyklejania do tego zbędnych myśli.
10-minutowa medytacja „hu”. Dźwiękiem i oddechem gramy na podbrzuszu.
15-minutowa faza bezruchu, faktycznej ciszy i medytacji.
15-minutowa faza tańca, a raczej podążanie za tym, czego chce ciało, poruszamy się jak chcemy.
Na warsztaty zapraszają certyfikowane facylitatorki medytacji aktywnych:
Renata Rani Struzik – medytacje aktywne OSHO poznała ponad 6 lat temu, aktualnie jest ich certyfikowaną facylitatorką. Na drodze swoich duchowych poszukiwań, wypróbowała przeróżne metody i techniki medytacyjne, oddechowe, pracy z ciałem czy emocjami (m.in. terapie medytacyjne Osho, Integracja Oddechem Colina Sissona, mindfulness czy tantra). Odkąd odnalazła to, czego poszukiwała, chce towarzyszyć innym w tej drodze, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i technikami, które poznała – poprzez prowadzenie medytacji i warsztatów.
Karolina Gröning – Od 2 lat zgłębiająca kobiecą duchowość poprzez pracę z energią, emocjami, uważnym ruchem i oddechem. Entuzjastka metod powięziowych, certyfikowany nauczyciel Mindfull Yin Yoga®, posiadająca certyfikację 1st. Slings Myofascial Training® (trening powięziowy). Ukończyła 3 – letnie szkolenie nauczycielskie jogi wg metody B.K.S. Iyengara,. Obecnie jest w trakcie 3 – letniego szkolenia pracy z traumą SE (Somatic Experiencing) oraz rocznej Akademii Arteterapii i Choreoterapii.
Założycielka studia Sopot Yoga
REZERWACJA MIEJSCA
info@sopotyoga.pl
Możesz wziąć udział w pojedynczych medytacjach, jednak zachęcamy do tego, aby zdecydować się na całe tygodniowe wyzwanie – wtedy ich pozytywne efekty będą o wiele bardziej zauważalne – również w codziennym życiu. W mailu rezerwacyjnym wskaż terminy, w których chcesz wziąć udział.
Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszenia, ograniczona liczba miejsc.
Rezerwacja jest możliwa również w aplikacji mobilnej.
KOSZT
40 zł za 1 medytację
60 zł za 2 medytacje
Pakiet 7 medytacji – całość wyzwania 180 zł
* lub dowolna kwota, która będzie w zgodzie z Tobą
Terminy spotkań:
2, 3, 4 stycznia, godz. 7:30 – 8:50 medytacja dynamiczna Osho
5, 6, 7, 8 stycznia, godz. 18:00 – 19:20 medytacja Osho Kundalini