359817331_867953761530458_4439137896832381499_n

Dobre Wibracje na Wakacje – lipiec z medytacjami aktywnymi Osho®

🥁Podnosimy wibracje na wakacje, czyli Medytacyjne Summer Hits Vol 2!🚀🚀🚀
Masz wrażenie, że w codziennym życiu pędzisz, cały czas mając do zrobienia milion rzeczy, gonitwa myśli nie pozwala Ci zasnąć, spięte ciało coraz częściej daje o sobie znać bólem kręgosłupa, karku, kontuzjami? A może trudno Ci wykrzesać z siebie radość, energię?
Czy umiesz zatrzymać się w codziennym pędzie, wyciszyć, odnaleźć radość i poczuć wdzięczność w codzienności?
To może być łatwiejsze, niż myślisz.
Zapraszamy na energetyczne wakacje i wyższe wibracje 😉 na początek – lipiec z pysznie napakowanym medytacjami grafikiem. I to nie będą „zwykłe” medytacje. Poprowadzimy medytacje aktywne Osho, podczas których zaangażujesz ciało, Twoja głowa się wyciszy, a medytacja sama się wydarzy. W lekkości i radości. W ruchu.
„Medytacja może się zdarzyć tylko w żartobliwej zabawie, w całkowitej pogodzie, kiedy nie szukasz i nie oczekujesz niczego, kiedy po prostu tańczysz, śpiewasz lub intonujesz.(…) Medytacja jest zabawą.” Osho
Medytacje Aktywne OSHO to świetne techniki dla współczesnego człowieka. Szczególnie dla tzw. zachodniego człowieka, zalanego i zasypanego bodźcami różnego typu (telefon komórkowy będący przedłużeniem ręki, internet, telewizja), tona zadań, których często sam sobie dostarcza. Kto z nas tego nie zna?
Dlatego pierwsza część medytacji jest zawsze ruchowa (trzęsienie się, skakanie, taniec, wirowanie, oddech, dźwięk, krzyk, katarsis), po to, żeby w drugiej części mieć możliwość doświadczenia ciszy, odblokowania napięć i głębokiego oczyszczenia ciała. Dzięki temu, że pierwsza część jest ruchowa to umysły wyspokajają się i możemy doświadczyć ciszy. Uwalniającej ciszy pomiędzy myślami, ciszy pomiędzy oddechami. Transformacji.
Korzyści z praktyki medytacyjnej są niezliczone. Na pewno transformuje ona życie. Na lepsze.
Ogólnie można powiedzieć, że medytacje:
• uspokajają, regenerują system nerwowy,
• wyraźnie obniżają poziom stresu,
• oczyszczają podświadomość,
• poprawiają koncentrację i pamięć,
• podnoszą poziom energii,
• poprawiają komunikację z otoczeniem,
• odmładzają, odchudzają, wzmacniają ciało,
• poprawiają stan zdrowia, regulują ciśnienie krwi,
• redukują dolegliwości bólowe w tym migreny,
• pomagają przy bezsenności,
• wzmacniają system odpornościowy.
👉Lipcowy rozkład jazdy:
21.07, piątek godz. 7:00 – Osho Dynamic Meditation
22.07, sobota godz. 8:00 – Osho Dynamic Meditation
23.07, niedziela godz. 8:00 – Osho Dynamic Meditation
26.07, środa godz. 19:30 – Osho Gourishankar Meditation
28.07, piątek godz. 18:30 – Osho Kundalini Meditation
OSHO DYNAMIC MEDITATION – medytacja dynamiczna to królowa wszystkich medytacji aktywnych Osho. Każdy z nas doświadcza jej inaczej, w zależności od indywidualnych potrzeb i przetwarzanych emocji i tematów. W kolejnych fazach poprzez intensywny oddech i dynamiczne ruchy poruszamy energię, oczyszczamy się z emocji i napięć podczas katharsis, aby na koniec spotkać się z wewnętrzną ciszą i radością, w celebracji życia i siebie samego.
OSHO KUNDALINI MEDITATION – to medytacja, która wytrzęsie z ciebie wszystko, co zbędne. Dosłownie wytrzęsie. Ruchy ciała pozwalają uwolnić nazbierany stres i emocje, złość, smutek, żal, etc. Kiedy umysł już się uspokoi, masz czas na kontakt ze swoim wnętrzem i swoją wewnętrzną mądrością.
OSHO GOURISHANKAR MEDITATION – w języku hindi „Gourishankar” oznacza Mount Everest – najwyższy szczyt na Ziemi. To właśnie tam, poprzez oddech, zabiera nas ta medytacja. Wznosi nas na wyżyny, wycisza, uspokaja i koi. Jest więc szczególnie polecana na koniec dnia, po intensywnym czasie, wielu bodźcach i zadaniach do wykonania.
Lipcowe medytacje są przedsmakiem tego, co szykujemy dla Was w kolejnych miesiącach. Niedługo ogłosimy już zapisy na pogłębiony 12-tygodniowy kurs medytacji oraz całodniowe warsztaty. Ale o tym wkrótce 🙂
Na medytacje zapraszają:
Renata Rani Struzik – certyfikowana facylitatorka medytacji aktywnych OSHO®. Poznała je 6 lat temu i od tamtej pory je zgłębia, praktykuje i coraz bardziej się w nich lubuje 🙂 Jest też ogromną entuzjastką oraz certyfikowaną trenerką Radykalnego Wybaczania – metody Colina Tippinga, z którą pracuje również na sesjach indywidualnych.
Odkąd pamięta, interesowała ją psychologia, rozwój osobisty i duchowy. W ciągu ostatnich 6 lat wyjątkowo intensywnie zgłębiała przeróżne metody, narzędzia i techniki rozwoju – medytacyjne, oddechowe, pracy z ciałem czy emocjami.
Odkąd odnalazła to, czego poszukiwała, chce towarzyszyć innym w tej drodze, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i technikami, które przez ten czas poznała.
Karolina Gröning – facylitatorka medytacji aktywnych OSHO®, od kilku lat zgłębiająca kobiecą duchowość poprzez pracę z energią, emocjami, uważnym ruchem i oddechem. Entuzjastka metod powięziowych, certyfikowany nauczyciel Mindfull Yin Yoga®, posiadająca certyfikację 1st. Slings Myofascial Training® (trening powięziowy), absolwentka Akademii Choreoterapii i Arteterapii. Obecnie jest w trakcie 3 – letniego szkolenia pracy z traumą SE (Somatic Experiencing).
Założycielka studia Sopot Yoga.
REZERWACJA MIEJSCA
aplikacja mobilna efitnessapp
LUB
info@sopotyoga.pl
W mailu wskaż terminy medytacji w których chcesz wziąć udział.
Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszenia, ograniczona liczba miejsc.
KOSZT
50 zł za 1 medytację
100 zl za 3 medytacje
Pakiet 5 medytacji 160 zł
Płatności dokonasz na miejscu.
Jest możliwe wejście w ramach karnetu Sopot Yoga.
Posiadacze karnetu typu OPEN mogą bezpłatnie uczestniczyć w medytacji raz w tygodniu – każda kolejna medytacja to koszt 30 zł.