358067628_785776409908624_2036672177082045066_n

E MOVERE. EMOCJE W RUCHU.

Czy jesteś swoim ciałem?

„Ciało nigdy nie kłamie” – to cytat Aleksandra Lowena, jednego z prekursorów pracy z ciałem, to słowa proste i prawdziwe. Odkrywamy to wielokrotnie i wciąż na nowo w indywidualnej praktyce z klientami, a tym razem proponujemy Wam podążenie za nimi we wspólnym doświadczeniu ucieleśniania.
Zapraszamy Was na letnie warsztaty Lowen & DMT w Trójmieście!
Tym czym się zajmujemy to, wprowadzaniem emocji w ruch i wspieraniem połączeń pomiędzy tym, co w głowie z tym, co tą głowę trzyma 🙂
Emocje to zjawiska cielesne, reakcje psychofizjologiczne organizmu, w których doznania cielesne interpretowane są w umyśle. Niestety wciąż kartezjański dualizm nie pozostaje obojętny na nasze funkcjonowanie i często w naszej pracy spotykamy się z oddzieleniem przysłowiowej “głowy” od ciała, obserwując nadmierne myślenia i intelektualizowanie własnych przeżyć, nie dając przestrzeni na cielesne doświadczenie i ekspresję emocji. Dlatego na warsztacie w zintegrowanym podejściu metod Analizy Bioenergetycznej Aleksandra Lowena i Psychoterapii tańcem i ruchem (DMT), zachęcać będziemy do ich przeżywania, podążania za ruchem z wewnątrz, jak i doświadczania nowych jakości cielesnych i ruchowych, pomagających w pogłębianiu czucia siebie.
Będziemy zmieniać akcent z “głowy” na ciało oraz odwracać kierunek przetwarzania emocjonalnego. … I z zanurzania się w ciele podążać w kierunku umysłu, z czucia podążać w kierunku myśli, łącząc emocjonalne doznania w ciele z ich rozumieniem.
Pracować będziemy w oparciu o doświadczenie indywidualne, w parach oraz grupowe, co stwarza szereg możliwości do doświadczenia SIEBIE na różne sposoby.
Celem naszej pracy jest łączenie różnych części JA, jak i różnych jakości języka ruchu, o których w świecie przesyconym intelektualizacją zapominamy, a czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich szerokiego wachlarzu możliwości.
Zapraszamy do wspólnego doświadczania!
Niech głowy połączą się z ciałami, a emocje zostaną poruszone 🙂
Magda & Sonia
——————————–
Prowadzące:
Magda Małkiewicz – psycholożka, certyfikowana seksuolożka kliniczna oraz certyfikowana psychoterapeutka Analizy Bioenergetycznej w nurcie A.Lowena z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej. Od 2018r. Prezeska Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej www.analizabioenergetyczna.org. Więcej info na stronie www.magdamalkiewicz.pl
Sonia Kuraś – psycholożka, psychoterapeutka psychoterapii tańcem i ruchem, w trakcie szkolenia z psychotraumatologii w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii, w praktyce Dyscypliny Ruchu Autentycznego, członkini Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem www.stowarzyszeniedmt.pl. Więcej na stronie www.soniakuras.com

Inwestycja: 890 zł
Zapisy:
gabinet@magdamalkiewicz.pl
sonia.kuras@gmail.com
Harmonogram:
SOBOTA 10:00-18:00
1h 15min przerwa na obiad
W trakcie w zależności od potrzeb 15 minutowe przerwy.
NIEDZIELA: 10:00-14:00
W trakcie w zależności od potrzeb 15 minutowe przerwy.
Miejsce:
Gościć nas będzie przyjazna przestrzeń blisko morza, w samym sercu Trójmiasta – Sopot Yoga, Morska 11a/1 w Sopocie.