6F64CF5F-6FA9-46D2-9F7A-9EE2A7E2CB14

FPFW: oksfordzki kurs uważności dla zabieganych

„Prawdziwie odkrywcza podróż polega nie na szukaniu nowych krajobrazów, lecz na zyskaniu nowych oczu.”
~ Marcel Proust

Zapraszamy serdecznie na 6 tygodniowy kurs mindfulness dla zabieganych, czyli program FPFW – Finding Peace in a Frantic World (Jak Znaleźć Spokój w Pędzącym Świecie).
FPFW jest to kurs, który w ustrukturyzowany, przemyślany i niezwykle angażujący sposób wprowadza w praktykę uważności. Został stworzony w Oxford Mindfulness Centre przy wydziale psychiatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego na podstawie bestsellerowej książki współautorstwa profesora Marka Williamsa. Kurs jest regularnie prowadzony dla polityków w brytyjskim parlamencie oraz dla studentów Uniwersytetu w Oksfordzie. Został stworzony w oparciu najnowsze badania z zakresu neurobiologii oraz curriculum oksfordzkiego kursu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) i dostosowany dla potrzeb szerszego kręgu odbiorców poza kontekstem klinicznym (np. uniwersytety, korporacje). W stosunku do MBCT sesje FPFW oraz praktyki domowe są krótsze i nakierowane szczególnie na budowanie odporności na stres, promowanie równowagi psychicznej, wspieranie koncentracji.

Kurs obejmuje 6 dwugodzinnych sesji odbywających się raz w tygodniu i zakłada 45 minut codziennej praktyki w domu z nagraniami. Tematy cotygodniowych spotkań:

1. Uwolnij się spod władzy autopilota.

2. Zamieszkaj w ciele.

3. Mysz w labiryncie. Wprowadzanie uważności do życia codziennego.

4. Wyjście z fabryki plotek. Inny sposób odnoszenia się do myśli i zmartwień.

5. Świadome zwrócenie się ku trudnościom. Od automatycznej reakcji do świadomego odpowiadania.

6. Jak zadbać o siebie i swoje drogocenne życie.

Jak wygląda sesja?

Kurs FPFW jest procesem praktycznym, w którym kładziemy nacisk na doświadczenie i wgląd, a nie teorię. Fundamentalnym aspektem programu jest pogłębianie pracy z umysłem poprzez regularną praktykę w domu (z nagraniami) pomiędzy sesjami oraz proces dopytywania w grupie pozwalający pogłębić doświadczenie wprowadzanych praktyk. Każde spotkanie rozpoczyna krótka praktyka prowadzonej medytacji, po której następuje wspólna refleksja (contemplative inquiry) nad tym, czego doświadczyliśmy w trakcie praktyki. Omawiamy praktykę domową. Często w trakcie sesji pojawiają się ćwiczenia poznawcze. Na końcu prezentujemy pracę domową na kolejny tydzień.

Więcej o mindfulness możesz przeczytać tutaj:

https://yogacompass.pl/mindfulness

CZAS

6 sobotnich poranków od 8 stycznia do soboty przed feriami 🙂

godz. 9:00 – 11:00

MIEJSCE

Przepiękne, klimatyczne studio SOPOT YOGA
ul. Morska 11a/1

PROWADZĄCA

Krysia Rybińska
– nauczycielka oksfordzkich 8 tyg. kursów mindfulness Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (Mindfulness Based Cognitive Therapy – MBCT) oraz FPFW (Mindfulness: Finding PEace in a Frantic World) certyfikowana przez University of Oxford Mindfulness Centre;
– nauczycielka 8 tyg. kursów Życia Opartego na Uważności (Mindfulness Based Living Course – MBLC) certyfikowana przez Mindfulness Association;
– E-RYT® (Experienced Registered Yoga Teacher);
– YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider);

Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj:

https://yogacompass.pl/onas

CENA

690 zł (w cenie podręcznik kursu Mindfulness: Jak Znaleźć Spokój w Pędzącym Świecie)

INFORMACJE I ZAPISY

kursy.mindfulness@gmail.com

tel. +48 510 672 569