406636778_965729768419523_8876352788637550111_n

Twój umysł jest pełen myśli, marzeń, wspomnień z przeszłości, planowania i zamartwiania się o przyszłość ― żyjesz tym, co było i będzie. A esencją istnienia jest przecież chwila obecna. To właśnie jest medytacja – stan umysłu w którym obserwujesz i doświadczasz tego, co jest TU i TERAZ!
Tylko tyle i aż tyle, ponieważ nie jest to stan łatwy do osiągnięcia szczególnie dla nas – ludzi zachodu. Niezbędne są więc techniki, które nam w tym pomogą.
————————
Zapraszamy na intensywny, 12 tygodniowy kurs rozwojowy, który jest niepowtarzalną okazją do poznania i doświadczenia 12-tu różnych technik medytacji. Jest to także okazja do głębszego wglądu w siebie oraz możliwość zwiększenia samoświadomości własnych myśli, uczuć, wzorców i schematów, które determinują Twoje życiem.
Kurs poprowadzą certyfikowane facylitatorki medytacji Osho®.
Medytacje Aktywne OSHO® to świetne techniki dla współczesnego człowieka. Szczególnie dla tzw. zachodniego człowieka, wciąż atakowanego bodźcami różnego typu (telefon komórkowy będący przedłużeniem ręki, internet, telewizja) i toną zadań, których często sam sobie dostarcza. Kto z nas tego nie zna?
Dlatego pierwsza część medytacji aktywnych jest zazwyczaj ruchowa (trzęsienie się, skakanie, taniec, wirowanie, oddech, dźwięk, krzyk, katharsis), po to, żeby w drugiej części mieć możliwość doświadczenia ciszy, odblokowania napięć i głębokiego oczyszczenia ciała. Dzięki temu, że pierwsza część jest ruchowa to umysł uspokaja się i możemy doświadczyć ciszy. Uwalniającej ciszy pomiędzy myślami, ciszy pomiędzy oddechami. Transformacji.
Korzyści z praktyki medytacyjnej są niezliczone. Na pewno transformuje ona życie. Na lepsze.
Ogólnie można powiedzieć, że medytacje:
• uspokajają, regenerują system nerwowy,
• wyraźnie obniżają poziom stresu,
• oczyszczają podświadomość,
• poprawiają koncentrację i pamięć,
• podnoszą poziom energii,
• poprawiają komunikację z otoczeniem,
• odmładzają, odchudzają, wzmacniają ciało,
• poprawiają stan zdrowia, regulują ciśnienie krwi,
• redukują dolegliwości bólowe (w tym migreny),
• pomagają przy bezsenności,
• wzmacniają system odpornościowy
Podczas 12 tygodniowego kursu doświadczycie różnych medytacji Osho, a wśród nich:
Osho® Mandala Meditation
Osho® Dynamic Meditation*
Osho® Kundalini Meditation
Osho® No-Dimensions Meditation
Osho® Heart Meditation
Osho® Nataraj Meditation
Osho® Mahamudra Meditation
Osho® Nadabrahma Meditation
Osho® Devavani Meditation
Na medytacje zapraszają certyfikowane facylitatorki Osho ®: Renata i Karolina
Karolina Gröning – Od 2 lat zgłębiająca kobiecą duchowość poprzez pracę z energią, emocjami, uważnym ruchem i oddechem. Entuzjastka metod powięziowych, certyfikowany nauczyciel Mindfull Yin Yoga®, posiadająca certyfikację 1st. Slings Myofascial Training® (trening powięziowy). Ukończyła 3 – letnie szkolenie nauczycielskie jogi wg metody B.K.S. Iyengara,. Obecnie jest w trakcie 3 – letniego szkolenia pracy z traumą SE (Somatic Experiencing) oraz na Akademii Choreoterapii i Arteterapii
Założycielka studia Sopot Yoga.
Renata Rani Struzik – certyfikowana trenerka Radykalnego Wybaczania – metody Colina Tippinga, z którą pracuje na sesjach indywidualnych oraz na warsztatach grupowych.
Poza Radykalnym Wybaczaniem, prowadzi medytacje aktywne Osho® (również jako certyfikowana facylitatorka) oraz warsztaty pracy z ciałem i emocjami.
W ciągu ostatnich lat zgłębiała różne metody medytacyjne, oddechowe, pracy z ciałem czy emocjami (m.in. terapie medytacyjne Osho®, Integrację Oddechem Colina Sissona, mindfulness, tantrę czy TAO). Teraz pragnie dzielić się swoją wiedzą i narzędziami, jakie poznała, z innymi – aby również mogli doświadczyć ulgi, lekkości, radości i miłości w życiu.

CO ZAWIERA KURS
– 12 wspólnych medytacji aktywnych,
– każde spotkanie trwać będzie ok. 2 h
– każdorazowo spotkania będą wzbogacane o techniki oddechowe, relaksacyjne, wizualizacje, elementy choreoterapeutyczne, ćwiczenia bioenergoterapeutyczne by uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu samoregulacji systemu nerwowego oraz metod wspierających regenerację na poziomie mentalnym i cielesnym
– medytacje będą poprzedzone rozgrzewką, przedstawieniem danej techniki medytacyjnej, a zakończone krótką relaksacją, spotkaniem w kręgu,
– wskazówki i instrukcje do praktyki własnej w danym tygodniu (dla chętnych).
Spotkania odbywać się będą w środy o godz. 19:20
w Studio Sopot Yoga na ul. Morskiej 11a/1 w centrum Sopotu.
KOSZT
750 zł, opłata wymagana przy rezerwacji (zaliczka) wynosi 300 zł.
Reszta kwoty będzie płatna w dniu rozpoczęcia kursu.
UWAGA!
– rezerwując i opłacając kurs z góry do 31.12.2023 – 600zł ⭐️
– rezerwując i opłacając kurs z góry do 31.01.2024 – 650zł ⭐️
OFERTA SPECJALNA dla klientów posiadających aktywny karnet Sopot Yoga – 550 zł
Osoby biorące udział w kursie drugi raz 500zł.
REZERWACJA MIEJSCA
info@sopotyoga.pl
Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszenia, przyjmujemy max. 12 osób.
Po potwierdzeniu przez nas dostępności miejsca wyślemy Tobie dane do przelewu.
Jak przygotować się do spotkań?
Ubierz się w sposób nieograniczający ruchów ciała, jeśli posiadasz swoją matę zabierz ją ze sobą. Medytujemy z zamkniętymi oczami – pomocna będzie opaska na oczy.