312481465_552243930240821_5764302792004596416_n

Kochana,
zapraszam Cię na cykl warsztatów stacjonarnych w Sopocie “Dzika Kobiecość”. Raz w miesiącu zwołuję nasz dziki sabat, aby w kręgu kobiet zgłębiać, odkrywać, rozbudzać w sobie różne aspekty Dzikiej Kobiecości.🌙🐺 Możesz uczestniczyć zarówno w wybranych warsztatach, jak i przejść podróż całego cyklu – to zależy tylko od Ciebie.🫶
Listopad to czas wewnętrznej Wiedźmy, Tej – Która – Wie, pracy z intuicją, czas zanurzania się w siebie oraz czas obejmowania tego, co zranione i tego, co rodowe…
“Intuicja to skarb kobiecej psychiki (…) To jedna z form Tej – Która – Wie, starej La Que Sabe, Dzikiej Kobiety (…) Baba Jaga jest zaś kwintesencją instynktownej, zintegrowanej żeńskiej psyche, budzi postrach ponieważ reprezentuje jednocześnie moc unicestwienia i moc życiodajną”.
Clarissa Pinkola Estes, “Biegnąca z wilkami”
Ta – Która – Wie, Wiedząca, Wiedźma, Wielka Inicjująca to archetyp obecny nie tylko w mitach i baśniach niemal wszystkich ludów – to potężna siła zamieszkująca naszą psyche, życiodajny, pełen mądrości aspekt kobiecej energii. Przewodniczka, od wieków wprowadzająca kobiety w labirynty inicjacji, zapraszająca do wejścia na ścieżkę zwyczajów, rytuałów oraz instynktownych umiejętności przebudzonej, zintegrowanej, stojącej w mocy kobiecości. Wcielona w postaci słowiańskiej Baby Jagi, greckiej Hecate, nordyckiej Hel, celtyckiej Cailleach, baśniowych staruch czy szamanek, Ta – Która – Wie to kobieca mądrość odczuwania, intuicji, prowadzenia, uzdrawiania, rozwiewania iluzji, kontaktu z cieniem, duchem i przodkami, połączenia z cyklem Życia – Śmierci – Życia a także podziemny, chtoniczny kawałek kobiecej seksualności.
Ona uczy nas jak wybierać to, co dla nas dobre. Jak pozwolić umrzeć temu, co już się skończyło lub co nam nie służy i po śmierci otwierać się na życie, wychodzić do życia w swoim potencjale.🌹 Ta – Która – Wie pokazuje jak oddzielać “ziarna od plew”, wyczuwać kiedy jest czas umierania, a kiedy czas odradzania.🍂🍃 Ona uczy nas jak opiekować się swoimi ranami, tak aby transformować je w moc. Otwiera na objęcie swojego cienia z miłością. Jest odwagą, umiejętnością samouzdrawiania, zanurzeniem w siebie i w to, co rodowe. Wie, jak czerpać od przodków moc i co warto zobaczyć oraz uzdrowić, aby było to możliwe.❤️‍🔥
Podczas warsztatu spotkamy się z aspektem wewnętrznej Wiedźmy, wejdziemy w praktyki pozwalające nam odnaleźć ją, zobaczyć, poczuć i rozbudzić. Zasiadając w kręgu, we wzajemnym wsparciu, będąc w pieczy i zaopiekowaniu otworzymy się na kontakt z intuicją, mądrością ciała oraz jakościami mocy, które reprezentuje sobą archetyp Wiedźmy (a co zostało silnie wyparte w kulturze patriarchatu). Za pomocą ćwiczeń i praktyk, łączących w sobie medycynę ruchu intuicyjnego, tantry, jogi, podróży z bębnem szamańskim, choreoterapii, arteterapii oraz pracy z archetypem (z elementami psychoanalizy jungowskiej i pracy z baśnią) doświadczymy w praktyce prowadzenia, mocy i uzdrowienia, jakie ma dla nas Ta – Która – Wie.
Zależy mi na tym, żebyś poczuła to w sobie, doświadczyła, przeżyła i jednocześnie świadkowała innym kobietom, rozbudzającym w sobie moc Wiedźmy. Pragnę, abyś zobaczyła taką siebie – w pięknie, w mocy, w odwadze i wyszła dalej do świata połączona z tą jakością w sobie.💗 Dlatego ćwiczenia, które poznasz na warsztacie możesz praktykować później sama, z przyjaciółkami, z partnerem / partnerką (czemu nie? 😎).
Wspierać nas będzie:
🌙praca z ciałem, ruch intuicyjny, praca z głosem i oddechem
🌙 elementy choreoterapii i arteterapii
🌙 elementy tantry, jogi i jogi kundalini
podróż z bębnem szamańskim
🌙techniki rozbudzania i pielęgnowania kontaktu z intuicją
KIEDY
27.11.2022 ; 11:30 – 16:00
GDZIE
Studio Sopot Yoga, ul. Morska 11a/1, SOPOT
👉 https://sopotyoga.pl/
WYMIANA:
~ promocja Early Birds ~
przy zapisie do 14.11 – 211 zł
przy zapisie po 14.11 obowiązuje cena regularna – 255 zł
jeśli byłaś już uczestniczką moich warsztatów, korzystasz z 10 % zniżki (promocje nie sumują się). 🌹
ZAPISY: szlak.dzikiej.kobiety@gmail.com
w mailu napisz proszę o chęci uczestnictwa w warsztacie oraz podaj swoje dane
Liczba miejsc ograniczona 🙂 Udział w warsztacie gwarantuje zrealizowanie przelewu.
Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mogła przybyć a opłaciłaś miejsce – opłata przechodzi na kolejny lub wybrany przez Ciebie warsztat bądź na sesję indywidualną, to zależy od Ciebie.🫶
Moje dzikie serce kłania się Twemu dzikiemu sercu,
Jaga
PROWADZĄCA
JAGA KUREK
Jestem towarzyszką kobiecego rozwoju osobistego i duchowego, mentorką self – healing w paradygmacie dzikiej i świętej kobiecości, edukatorką, bajarką, artystką, kompanką na drodze spełnienia i życia na swoich zasadach – w przepływie kreatywnej energii, przyjemności, radości, kontakcie ze sobą, miłości do ciała, życia i do siebie (tak, to jest możliwe. Tak właściwie – do tego właśnie zostałaś stworzona).
Od kilku lat edukuję, mentoruję, przeprowadzam badania nad archetypem Dzikiej Kobiety w kulturze, kobiecą duchowością, pierwotnymi praktykami kobiecej inicjacji. Trzymam kobiece kręgi, prowadzę warsztaty socjoterapeutyczne, ceremonie i rytuały transformacyjne, tworzę kursy rozwojowe.
Badam oraz praktykuję drogę kobiecej pełni, dzikości i boskości – podążam Szlakiem Dzikiej Kobiety, Ścieżką Bogini.
Z wykształcenia – antropolożka, kulturoznawczyni oraz animatorka kultury. Obecnie zgłębiam tajniki choreoterapii, arteterapii oraz terapii poprzez kontakt z naturą. Inspiruje mnie mądrość kultur tradycyjnych i pierwotnych; baśnie, mity, archetypy. Pierwotną kobiecą mądrość ucieleśniam poprzez pracę z ciałem i emocjami, podążanie za głosem intuicji, bycie w ciele, życie w zgodzie z sercem i cyklicznością a mój oraz Twój dobrostan – to moje najważniejsze priorytety.
Otwieram kobietom przestrzeń do odkrywania i odczuwania różnych aspektów dzikiej kobiecości, mądrości cyklu menstruacyjnego, intuicji, wewnętrznej wiedzy, kontaktu z samą sobą i swoim boskim ciałem.
Towarzyszę w procesie przywracania połączenia z instynktowną, pierwotną kobiecą Jaźnią poprzez narzędzia, które są mi najbliższe: ruch intuicyjny, pracę z oddechem i głosem, podróże z bębnem szamańskim, medycynę baśni, mitu i archetypu, elementy choreoterapii, arteterapii czy tantry oraz pracę z kartami . Łączę przestrzeń baśni, mitu, kobiecych praktyk duchowych i ciała.
Docieram do rdzenia swojej Istoty.
Odkrywam – jak to jest czerpać Moc z bycia Kobietą. Otwierać się na pełnię odczuwania, na żywioł samej siebie.
Uczę się żyć w synchronii z cyklem menstruacyjnym, Księżycem i Mamą Ziemią.