033906D1-B2CB-4848-A9B2-B39A04D36026

Zapraszamy serdecznie na warsztat świadomej pracy z ciałem. Zdarza się coraz częściej, że przez większość dnia przebywamy w jednej pozycji. Wraz z upływem czasu większe lub mniejsze obszary ciała odcinamy od zmysłów. Mięśnie i powięzi „sklejają się”, zrastają się poprzez włókna kolagenowe, stając się słabymi i pozbawionymi życia, co prowadzi do odrętwienia, zamrożenia, zawężenia i braku reakcji w tkankach. Płyny, dzięki którym utrzymują ruchliwość, wysychają.

Wprowadzenie w trening świadomości sensorycznej dla dostrojenia i uwrażliwienia ciała w jodze jest okazją do poznania podstawowych ruchów SATYA, które mi.in. przywracają czucie w tkankach i sprawiają, że „sklejone” struktury mięśniowo-powięziowe uwalniają się od siebie wzajemnie. Jednocześnie zapewniając ciągłość powięziową i zwiększając przepływ sygnałów neurologicznych do tkanek i narządów. Im szerszy przepływ informacji w obrębie układu ruchowo-czuciowego, tym większy zakres ruchów w ciele. W rezultacie wrażliwość i mobilność tkanki łącznej zwiększa się, a białe zrosty i poziom bólu się zmniejsza.

AKCJA

Dzięki kompleksowo przygotowanej sekwencji ruchów doświadczysz w jaki sposób SATYA równoważy prawą i lewą stronę ciała, rozwija orientację na środkową jego linię, przeobraża, tj. reorganizuje i rozluźnia sieci powięzi fascias, czyli błoniaste struktury zbudowane z tkanki łącznej włóknistej, które otaczają poszczególne komórki naszego ciała, tkanki, narządy, organy, mięśnie.

METODA

SATYA Sensory Awareness Training for Yoga Attunement według Tiasa Little to innowacyjna metoda głębokiej pracy z ciałem o charakterze treningu somatycznego. Pozwala odnaleźć zagubioną równowagę, odkryć nowe ścieżki percepcji i odczuwania. Przynosi ulgę w bólu, poprawia funkcjonowanie ciała, poszerza zakres ruchu. Trening świadomości sensorycznej dla dostrojenia i uwrażliwienia ciała w jodze uwalnia bowiem od automatycznego „wykonywania” ruchu i jednocześnie kieruje ku odczuwaniu, odbieraniu, ku „byciu” ruchem. SATYA rozwija wrodzoną inteligencję ciała propriocepcję, czucie głębokie. Tym samym świadomość somatyczna prowadzi do ucieleśnionej mądrości; staje się wypełnieniem i dopełnieniem praktyki jogi. Wszystkie ruchy ślizgowe, poślizgowe i koliste są wykonywane na ziemi w miękki, płynny sposób, bez użycia siły tak, aby zredukować napięcie mięśniowo-powięziowe ciała. Podobnie jak w Vinyasie, wdech i wydech łączą się z ruchem, by pogłębiać rytm oddechu i odblokować układ powięziowy od zapamiętanych wzorców ruchowych w tkankach głębokich. SATYA połączona z pozycjami jogi prowadzi do reedukacji w obszarze nerwowo mięśniowym. Różnorodność ruchów i zwiększanie świadomości sensorycznej wspiera głęboki odpoczynek i regenerację ciała.

DLA KOGO

Dla każdego, kto poszukuje wyciszenia, regeneracji i odbudowania świadomego kontaktu ze swoim ciałem i umysłem.

CZAS

Sobota 27 marca, godz. 10.00 – 13.00.

MIEJSCE

Studio SOPOT YOGA

ul. Morska 11a/1

PROWADZĄCY

Łukasz Rybiński | Jedyny certyfikowany nauczyciel SATYA® w Polsce, który ukończył trzy moduły treningu świadomości sensorycznej SATYA I, SATYA II, SATYA III w YogaCampus w Londynie z twórcą metody Tiasem Little. Nadal pogłębia praktykę w tej metodzie.
Więcej o mnie znajdziesz tutaj:

https://yogacompass.pl/onas

CENA

250 zł | trzygodzinny warsztat stacjonarny w bardzo kameralnej grupie i pięknej, nowoczesnej przestrzeni studia Sopot Yoga

PŁATNOŚĆ

50 zł | zadatek po wcześniejszym zgłoszeniu na maila.

Wpłaty można dokonać na konto
YOGA COMPASS:

69 1050 1764 1000 0091 2226 7686

W tytule przelewu wpiszcie proszę: „warsztat stacjonarny”

Uwaga! Liczba miejsc jest bardzo ograniczona, więc o rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zadatku.

ZAPISY I INFORMACJE:

Łukasz +48 510672568 | yoga.lukasz@gmail.com

Namaste i do zobaczenia na macie:)