120491263_4464054150334298_7309945313010588582_n

Yin joga przy dźwiękach mis. Sopot Yoga

Zapraszamy na wspólną praktykę Yin jogi przy muzyce mis dźwiękowych i gongów, połączone z koncertem.
Podczas praktyki będziemy powolnie przechodzić w kolejne asany, skupimy się na pierwiastku Yin czyli trwaniu i szukaniu w swoim ciele spokoju i bezruchu w ruchu 🙂 wibracje mis pomagają rozluźnić tkanki i zrównoważyć energię w naszym ciele. Po praktyce pozostajemy w pozycji relaksacyjnej by poddać się koncertowi mis.
Dla kogo?
zarówno dla osób początkujących i już ćwiczących
kiedy?
10 października, sobota, 18:00-21:00
co będzie potrzebne?
wygodne ubranie, własna mata (możliwość pożyczenia), swój ulubiony kocyk
UWAGA! w związku z zaistniałą sytuacją –
Proszę weź swoją matę (ew. możliwość wypożyczenia), koc i ręcznik!!!!
ZAPISY: jogazgrace@gmail.com
wydarzenie odbędzie się w Sopot Yoga – ul. Morska 11a/1 Sopot 🙂
kto prowadzi?
Grace Korcz Piasecka – joga
Jakub Leonowicz – misy i gongi
Inwestycja:100 zł
Yin jogi opiera się na filozofii Tao – pierwiastków Yin i Yang, które na zasadzie kontrastów (ciemny – jasny, ciepły – zimny, miękki – twardy, kobiecy – męski) dopełniają się ze sobą – tworząc wzorce całej egzystencji. Gdy te aspekty znajdują się w równowadze – mówimy wtedy o zdrowiu i harmonii.
Nasze ciało również składa się z tkanek Yin i Yang. Mięśnie, krew oraz skóra to tkanki Yang (ciepłe i elastyczne). Natomiast kości stawy, więzadła to tkani Yin (zimne i plastyczne).
Style yang jogi (astanga, vinyasa, hatha) generalnie skupiają się na mięśniach i stosują rytmiczne, powtarzające się ruchy, by naciskać na włókna i komórki mięśni.
Jednak tkanki yin, będąc bardziej suche i mniej elastyczne, mogą zostać uszkodzone, gdy będą w ten sposób naciskane. Nasze bardziej plastyczne tkanki, by być stymulowane i stawać się silniejsze, lubią delikatny nacisk, stosowany przez dłuższy okres, i go wymagają.
Jednak w odróżnieniu od form dynamicznych – yang, które skupiają się na wykorzystaniu ruchu do rozgrzewania, rozciągania i przede wszystkim wzmacniania mięśni, działania yin jogi oddziałują na pozostałe, tak często pomijane tkanki głębokie – ścięgna, kości, stawy oraz powięź.
Szczególnie ważna jest praca z powięzią, ponieważ aż 30% mięśni stanowi tkanka łączna.
Tak naprawdę ona kontroluje elastyczność i rozciągliwość oraz zarządza zakresem ruchów mięśni (natomiast komórki mięśniowe zarządzają siłą).
Będąc elastycznymi i wilgotnymi, mięśnie lubią tę formę ćwiczeń i dobrze na nią reagują.
Przyjdź i sam/a się przekonaj 🙂
Przy niewystarczającej liczbie uczestników zastrzegamy sobie prawo odwołania warsztatów.
Inwestycja: 100 zł.
zapisy: jogazgrace@gmail.com
Namaste ♥