317751274_695009835491519_7215106440524156311_n

Advent z medytacjami w ruchu | Sopot Yoga

Koniec roku to czas refleksji, podsumowań, zamykania pewnych spraw, ale też przedświątecznego pędu. Nieważne, czy obchodzisz święta, czy nie – ten okres bywa dosyć stresujący dla większości. Może pora więc go odczarować i się zrelaksować? 🙂
Rozpocznij dzień ze świeżą dawką energii i rozluźnij się, wypocznij pod koniec dnia. Zapraszamy Cię na „Move your body&soul – reset your mind. Adwent z medytacjami w ruchu”, czyli poranne i wieczorne aktywne medytacje w ruchu. Podczas nich zaangażujesz ciało, Twoja głowa się wyciszy, a medytacja sama się wydarzy. W lekkości i radości. W ruchu.
„Medytacja może się zdarzyć tylko w żartobliwej zabawie, w całkowitej pogodzie, kiedy nie szukasz i nie oczekujesz niczego, kiedy po prostu tańczysz, śpiewasz lub intonujesz.(…) Medytacja jest zabawą.” Osho
Medytacje Aktywne OSHO to świetne techniki dla współczesnego człowieka. Szczególnie dla tzw. zachodniego człowieka, zalanego i zasypanego bodźcami różnego typu (telefon komórkowy będący przedłużeniem ręki, internet, telewizja), tona zadań, których często sam sobie dostarcza. Kto z nas tego nie zna?
Dlatego pierwsza część medytacji jest zawsze ruchowa (trzęsienie się, skakanie, taniec, wirowanie, oddech, dźwięk, krzyk, katarsis), po to, żeby w drugiej części mieć możliwość doświadczenia ciszy, odblokowania napięć i głębokiego oczyszczenia ciała. Dzięki temu, że pierwsza część jest ruchowa to umysły wyspokajają się i możemy doświadczyć ciszy. Uwalniającej ciszy pomiędzy myślami, ciszy pomiędzy oddechami. Transformacji.
Korzyści z praktyki medytacyjnej są niezliczone. Na pewno transformuje ona życie. Na lepsze.
Ogólnie można powiedzieć, że medytacje:
• uspokajają, regenerują system nerwowy,
• wyraźnie obniżają poziom stresu,
• oczyszczają podświadomość,
• poprawiają koncentrację i pamięć,
• podnoszą poziom energii,
• poprawiają komunikację z otoczeniem,
• odmładzają, odchudzają, wzmacniają ciało,
• poprawiają stan zdrowia, regulują ciśnienie krwi,
• redukują dolegliwości bólowe w tym migreny,
• pomagają przy bezsenności,
• wzmacniają system odpornościowy.
Zapraszamy na miesiąc z medytacjami Osho. Od środy 30 listopada. do 19 grudnia. w każdy poniedziałek (godz. 20:00), środę (19:30) i niedzielę (godz. 7:30) poprowadzimy dla Was Medytację Osho Kundalini oraz Medytację Osho Mandala.
MEDYTACJA OSHO KUNDALINI – to wieczorna medytacja, która wytrzęsie z ciebie wszystko, co zbędne. Dosłownie wytrzęsie. Ruchy ciała pozwalają uwolnić nazbierany stres i emocje, złość, smutek, żal, etc. Kiedy umysł już się uspokoi, masz czas na kontakt ze swoim wnętrzem i swoją wewnętrzną mądrością. Jeśli borykasz się z bezsennością to jest bardzo możliwe, że uśniesz po tej medytacji bezproblemowo:)
MEDYTACJA OSHO MANDALA – to poranna, energetyczna medytacja aktywna, która poprzez pracę z ciałem i naszym centrum stwarza krąg energii prowadzący do naturalnego ześrodkowania.
Medytacja pozwala na wyjście “z głowy”, rozluźnia, umożliwia pozbycia się nadmiaru stresu i powrót do równowagi.
Na spotkania zapraszają certyfikowane facylitatorki medytacji aktywnych:
Renata Rani Struzik – medytacje aktywne OSHO poznała ponad 6 lat temu, aktualnie jest ich certyfikowaną facylitatorką. Na drodze swoich duchowych poszukiwań, wypróbowała przeróżne metody i techniki medytacyjne, oddechowe, pracy z ciałem czy emocjami (m.in. terapie medytacyjne Osho, Integracja Oddechem Colina Sissona, mindfulness czy tantra). Odkąd odnalazła to, czego poszukiwała, chce towarzyszyć innym w tej drodze, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i technikami, które poznała – poprzez prowadzenie medytacji i warsztatów.
Karolina Gröning – Od 2 lat zgłębiająca kobiecą duchowość poprzez pracę z energią, emocjami, uważnym ruchem i oddechem. Entuzjastka metod powięziowych, certyfikowany nauczyciel Mindfull Yin Yoga®, posiadająca certyfikację 1st. Slings Myofascial Training® (trening powięziowy). Ukończyła 3 – letnie szkolenie nauczycielskie jogi wg metody B.K.S. Iyengara,. Obecnie jest w trakcie 3 – letniego szkolenia pracy z traumą SE (Somatic Experiencing) oraz rocznej Akademii Arteterapii i Choreoterapii.
Założycielka studia Sopot Yoga
REZERWACJA MIEJSCA
info@sopotyoga.pl
W mailu wskaż terminy medytacji w których chcesz wziąć udział.
Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszenia, ograniczona liczba miejsc.
Rezerwacja jest możliwa również w aplikacji mobilnej.
KOSZT
40 zł za 1 medytację
60 zł za 2 medytacje
Pakiet 6 medytacji 150 zł
* specjalna cena a medytacje obowiązująca tylko teraz!
lub
wejście w ramach karnetu SY
karnet OPEN – bezpłatnie!
Terminy spotkań:
30.11 środa 19:30 Kundalini
4.12 niedziela 7:30 Mandala
5.12 poniedziałek 20:00 Kundalini
7.12 środa 19:30 Kundalini
11.12 niedziela 7:30 Mandala
12.12 poniedziałek 20:00 Kundalini
14.12 środa 19:30 Kundalini
18.12 niedziela 7:30 Mandala
19.12 poniedziałek 20:00 Kundalini