WhatsApp Image 2024-04-18 at 12.52.38 PM

Uwolnij swój potencjał – warsztaty rozwojowe

Każdy z nas ma swój nieograniczony potencjał, czasem jest on uśpiony, a czasem zablokowany w wyniku różnych sytuacji. W dużej mierze jest to też wynik naszej interpretacji tych zdarzeń 🤷‍♀️ Powoduje to zablokowanie przepływu energii w Tobie ale też w Twoim świecie zewnętrznym, co przekłada się na relacje, życie zawodowe, na możliwość czerpania z życia radości, osiągania celów i spełniania marzeń 💫
⭐Spotkaj się ze sobą. W naturze, w otoczeniu ludzi podobnych do Ciebie, w praktykach, które przybliżą Cię do spokoju i radosnego doświadczania życia! Zapraszamy do Siedliska na Warmii – do Leśniczówki Gaja. To urokliwe miejsce usytuowane jest na granicy stuletniego lasu i warmińskich łąk, przy dzikim stawie. To idealne miejsce na praktyki rozwojowe, które dla Was przygotowałyśmy.
⭐Gaja jest znana ze swojej niezwykłej kuchni – lokalne, świeże, pachnące dania będą przygotowywane dla nas każdego dnia:) Ten pobyt to prawdziwa uczta dla duszy, ciała i zmysłów!
⭐DLA KOGO JEST WARSZTAT ?
Dla każdego, kto poczuje, że chce do nas dołączyć. Wcześniejsze doświadczenie z jogą i medytacjami nie jest konieczne. Warsztaty są otwarte dla kobiet i mężczyzn
⭐CO W PROGRAMIE?
▫️Medytacje aktywne Osho
▫️Sesje jogi regeneracyjno – powięziowej
▫️Pranayama – ćwiczenia oddechowe
▫️Sesje automasażu
▫️Ceremonia Wybaczania w Kręgu
▫️Praktyki Arteterapeutyczne i ▫️Choreoterapeutyczne
⭐ROZKŁAD JAZDY:
▫️Czwartek
19:00 – pożywna wegetariańska kolacja
20:00 – medytacja Osho Kundalini, krąg otwierający
▫️Piątek
7:30 – 9:00 – Medytacja Osho Mandala®
9:00 – wegetariańskie śniadanie pyszne, pożywne
11:00 -14:00 – Ceremonia Wybaczania w Kręgu
14:30 – obiad
17:00 – 18:30 – joga, pranayama, automasaż
18:30 – kolacja
20 – 21:30 – Medytacja Osho Nadabrahma®
▫️Sobota
7:30 – 9:00 – Medytacja Osho Mandala®
9:00 – wegetariańskie pyszne, pożywne śniadanie
11:00 -14:00 – Zajęcia Choreoterapeutycze i Arteterapeutyczne
14:00 – pyszniejszy niż zwykle obiad
17:00 – 18:30 – joga, pranayama, automasaż
18:30 – lekka pyszniutka kolacja
20:00 – 21:30 Medytacja Osho Gourishankar®
▫️Niedziela
7:30 – 9:00 – medytacja
9:00 – wegetariańskie pyszne, pożywne śniadanie
10:30 -12:00 – Krąg zamykający
*plan może być modyfikowany w zależności od potrzeb uczestników
⭐Korzyści z praktyki medytacji oraz jogi są niezliczone. Na pewno transformują one życie podnosząc jego jakość:
• uspokajają, regenerują system nerwowy,
• wyraźnie obniżają poziom stresu,
• oczyszczają podświadomość,
• poprawiają koncentrację i pamięć,
• podnoszą poziom energii,
• pozwalają komunikować się ze swoim ciałem i ze sobą,
• poprawiają komunikację z otoczeniem,
• odmładzają, odchudzają, wzmacniają ciało,
• poprawiają stan zdrowia, regulują ciśnienie krwi,
• redukują dolegliwości bólowe w tym migreny,
• pomagają przy bezsenności,
• wzmacniają system odpornościowy.
⭐O jodze powięziowej – praktyka będzie prowadzona w oparciu o koncepcję Slings Myofascial Training ® Praktyka opiera się na najnowszych badaniach nad strukturami powięziowymi i jest nierozerwalnie powiązana z pracą na taśmach anatomicznych. W tej metodzie postrzegamy nasze ciała jako jedną, połączoną niezliczoną ilością tkanek strukturę zamiast traktować poszczególne fragmenty oddzielnie. Pozycje jogi zyskują inny wymiar – będziemy doświadczać nowej jakości ruchu. Kontrastujące ze sobą sekwencje, od miękkich i powolnych ruchów po dynamiczne i rytmiczne ćwiczenia – to wszystko by poczuć więcej swobody, mobilności w swoim ciele. Praktyka będzie uzupełniana o sekwencje jogi yin oraz body – scan. Wszystkie praktyki ruchowe będą prowadzone w duchu uważności na ciało, oddech i sygnały płynące z ciała. Te praktyki uwrażliwią Was na uważność nie tylko na macie ale i w życiu codziennym.
⭐O medytacjach aktywnych
„Medytacja może się zdarzyć tylko w żartobliwej zabawie, w całkowitej pogodzie, kiedy nie szukasz i nie oczekujesz niczego, kiedy po prostu tańczysz, śpiewasz lub intonujesz.(…) Medytacja jest zabawą.” Osho
Medytacje Aktywne OSHO to świetne techniki dla współczesnego człowieka. Szczególnie dla tzw. zachodniego człowieka, zalanego i zasypanego bodźcami różnego typu (telefon komórkowy będący przedłużeniem ręki, internet, telewizja), tona zadań, których często sam sobie dostarcza. Kto z nas tego nie zna?
Dlatego pierwsza część medytacji jest zawsze ruchowa (trzęsienie się, skakanie, taniec, wirowanie, oddech, dźwięk, krzyk, katarsis), po to, żeby w drugiej części mieć możliwość doświadczenia ciszy, odblokowania napięć i głębokiego oczyszczenia ciała. Dzięki temu, że pierwsza część jest ruchowa to umysły wyspokajają się i możemy doświadczyć ciszy. Uwalniającej ciszy pomiędzy myślami, ciszy pomiędzy oddechami. Transformacji.
⭐O Ceremonii Wybaczania w Kręgu
To jedno z wielu narzędzi Radykalnego Wybaczania, ale jedyne, które jest niewerbalnym procesem. Jeżeli więc nie jesteś gotowy/a, aby opowiadać swoje trudne przeżycia/historie, a czujesz, że chcesz uwolnić związane z tymi historiami emocje, uleczyć cierpienie i ból – może to być proces właśnie dla Ciebie. W kręgu spotkasz się z innymi osobami i zobaczysz, że nie jesteś sam/a na tej drodze, że inni też mają podobne historie i zranienia.
To niesamowity proces, w trakcie którego przejrzysz się w oczach innych ludzi, poczujesz z nimi głęboką więź, ale też uzdrawiającą moc empatii i bycia zobaczonym/ą, usłyszanym/ą. Poczujesz moc Radykalnego Wybaczania.
To właśnie wtedy możesz wyjść z „zaklętego” kręgu ofiar i dostrzec, że wszystko przydarza się NIE TOBIE, lecz DLA CIEBIE. Odkrywając to, być może nawet dojdziesz do tego, że nie ma już czego wybaczać… ponieważ nie będzie już cierpienia z tym związanego. Bo w Radykalnym Wybaczaniu nie chodzi o „darowanie winy” innym. Chodzi o to, abyś to Ty poczuł/a ulgę, radość, miłość i pokój w sobie.
⭐Na warsztaty zapraszają certyfikowane facylitatorki medytacji aktywnych:
Renata Rani Struzik – certyfikowana trenerka oraz ogromna entuzjastka Radykalnego Wybaczania – metody Colina Tippinga, z którą pracuje na sesjach indywidualnych oraz na warsztatach grupowych (prowadzi również Ceremonie Wybaczania w Kręgu oraz grę Satori).
Poza Radykalnym Wybaczaniem, prowadzi medytacje aktywne Osho® (również jako certyfikowana facylitatorka).
Odkąd pamięta, interesowała ją psychologia, rozwój osobisty i duchowy. W ciągu ostatnich ponad 6 lat wyjątkowo intensywnie zgłębiała różne metody, narzędzia i techniki rozwoju – medytacyjne, oddechowe, pracy z ciałem czy emocjami (m.in. medytacje oraz terapie medytacyjne Osho® – No Mind, Creativity&Meditation i inne, Integrację Oddechem Colina Sissona, mindfulness, TAO, tantrę).
Karolina Gröning – Od 2 lat zgłębiająca kobiecą duchowość poprzez pracę z energią, emocjami, uważnym ruchem i oddechem. Entuzjastka metod powięziowych, certyfikowany nauczyciel Mindfull Yin Yoga®, posiadająca certyfikację 1st. Slings Myofascial Training® (trening powięziowy). Ukończyła 3 – letnie szkolenie nauczycielskie jogi wg metody B.K.S. Iyengara,. Obecnie jest w trakcie 3 – letniego szkolenia pracy z traumą SE (Somatic Experiencing) oraz rocznej Akademii Arteterapii i Choreoterapii.
🌄Gdzie?
Ugości nas Leśniczówka Gaja – przepiękne miejsce na Warmii, które sprzyja wypoczynkowi, integracji z naturą, ale też nabraniu energii i odetchnięciu pełną piersią. Posiłki w Gai są wegetariańskie.
📅Kiedy?
23-26.05.2024
💫CENA:
Early birds do 15.02.2024- 1400 zł
Cena regularna – 1600 zł
Zaliczka* – 500 zł jest gwarantem miejsca
*w razie rezygnacji po 10.04, zaliczka nie będzie zwracana
⭐REZERWACJA
Mailowo: info@sopotyoga.pl
W zgłoszeniu podaj imię, nazwisko oraz nr telefonu
Jeśli masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej, informacji udzielą Ci prowadzące warsztaty:
Renata 518933877, Karolina 608342516